Results from Castlecomer: Cross Country Round 2 ( Top 3 individuals and Teams)

Preliminary results from today’s Cross Country (Medal Winners only)

under 17 boys race

 

 

Race Gold Silver Bronze
Girls Under 7 Ella CusackGowran Molly O Dornan Castlecomer Maria O Keefe Thomastown
Boys Under 7 David Holden Thomastown David WilliamsSt Senans Rory Conellan Thomastown
Girls Under 9 Sophie MulallySt Josephs Saoirse AllenSt Senans Anna Cass Thomastown
Boys Under  9 Cathal O BeirneSt Josephs Jordan Knight Thomastown Zach Bayhamed Thomastown
Girls Under 11 Ciara O Keefe Thomastown Hannah KellyKCH Jane RochfordSt Senans
                Teams St Senans A (20) Thomastown (43) St Senans B (50)
Boys Under  11 Conor Clarke Castlecomer Rory O ConnorSt Josephs Killiam GriffinSt Josephs
                Teams St  Josephs (19) Castlecomer (42) St Senans (44)
Girls under 13 Helen HoynesSt Josephs Jennifer O KeefeKCH Ruth KennedyGowran
                Teams St Josephs (22) St Senans (34) KCH (38)
Boys Under 13 Luke FitzpatrickKCH John NolanKCH David O ConnorSt Josephs
                Teams KCH (21) Thomastown  (37) St Josephs( 49)
Girls Under 15 Rebecca KennedyGowran AC Ruby Harvey Thomastown Ailis O SheaThomastown
                Teams St Josephs (32) Gowran (37) St Senans (49)
Boys Under 15 Sean Power Thomastown Cormac BuggyGowran James PowerThomastown
                teams KCH (32) St Senans (40) St Josephs (53)
Girls Under 17 Anna SheehanKCH Megan Morrissey Thomastown Sinead WhelanThomastown
                Teams Thomastown (20) KCH (23)
Boys Under 17 Hugh MorganSt Senans James MaherKCH Conor O CarrollGowran
                Teams Gowran (29) St Senans (34) Castlecomer (38)
Girls Under 19 Bronagh KearnsSt Senans Mary Ellen DoyleGowran Aine KinsellaSt Senans
                Teams St Senans (11) KCH ( 18)
Boys Under 19 Sean McCormackGowran Gerry WalshGowran Jack BrennanCastlecomer
About these ads

Comments are closed.

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 372 other followers

%d bloggers like this: