Co Track and Field Round 3: Track Results

Track results:

event age first second third
200m girls u8 Saoirse Allen St Senans Rose Sheridan St Senans Emma Minogue KCH
200m boys u8 Evan O Toole St Josephs Thomas Mulally St Senans Joe fitzpatrick KCH
200m girls u9 Sarah O Donnell Gowran Aine Kirwan Thomastown Katie Clarke Castlecomer
200m boys u9 Jordan Knight Thomastown Will Fox Castlecomer Joseph Fenton St Senans
300m girls u11 Ciara O Keefe Thomastown Orla O Keefe Thomastown Molly Coogan Castlecomer
300m boys u10 Rory O Connor St Josephs Killian Griffen St Josephs Conor Cleere Gowran
300m girls u10 Alice Monaghan KCH Rachel Kelly KCH Aine Phelan St Senans
300m boys u11 Conor Clarke Castlecomer Sean Burke KCH Jack Cahill Thomastown
60m H girls u12 Ciara Deely KCH Martina baker KCH Ruth kennedy Gowran
60m H girls u13 Lauren Gleeson KCH Grace O Donnell Gowran Aisling Morrissey KCH
60m H boys u13 Rueben Pimm KCH Luke Fitzpatrick KCH Jimmy Byrne Gowran
60m H boys u12 Michael Power Thomastown Johnny Collins KCH James Buggy Castlecomer
60 H girls u14 Christine O Donnell Gowran Ciara Kearney St Josephs Lorraine Hoyne Casey KCH
80m H girls u15 Rebecca Kennedy Gowran Emer McMullen KCH Claire Appazatto Castlecomer
80m H girls u16 Sarah K lacey KCH Emer Rice Castlecomer Bella Lysaght Gowran
80m H boys u15 Aaron Barron KCH Finn Connoly Gowran Craig Byrne KCH
100m H girls u17 sinead McDonagh KCH
100m H boys u16 aaron Fenlon St Josephs Evan Foley Gowran
300m girls u12 Rebecca Keane KCH Ruth Kennedy Gowran Eve Lacey St Senans
300m boys u12 Edward Dunne KCH Eoin Walsh Thomastown Colm Murphy KCH
300m girls u13 Lauren Gleeson KCH Isobel Morgan St Senans Chloe Richardson St Josephs
300m boys u13 Luke Fitzpatrick KCH Ruben Pimm KCH John Nolan KCH
1500m girls u14 Mia Griffin St Josephs Ruby Harvey Thomastown Ailis O Shea Thomastown
1500m girls u15 Rebecca Kennedy Gowran Ailish Connoly St Senans Aoife Farrell Thomastown
1500m girls u16 Anna Sheehan KCH Aoife richardson KCH Niamh O Shea Thomastown
1500m boys u14 Shane Power St Josephs
1500m boys u15 Sean Power Thomastown Cormac Buggy Gowran James Power Thomastown
1500m boys u16 Hugh Morgan St Senans Aaron Fenlon St Josephs Evan Foley Gowran
3000m Men Jun jack Brennan Castlecomer Liam O Shea Thomastown
3000m Men Sen Jimmy Barcoe Gowran Paul Monahan KCH Jim Power Thomastown
3000m Men 40 Joe Woulfe Gowran David Farrell Gowran Denis Carrigan KCH
3000m Men Gowran KCH Thomastown
3000m Women Jun Aine Kinsella St Senans
3000m Women Sen Maria Griffen St Josephs Niamh Richardson KCH Frances Mulally St Josephs
3000m Women 30 Mary Doolan St Josephs Margaret Power St Josephs Irma Moore Thomastown
3000m Women St Josephs
4×400 girls u15 KCH Thomastown Gowran
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: