Track and Field Day 3: Juvenile Results

IMG_3729

Girls’ U-8 200m 1 Ella Cusack (G), 2 Marie O Keefe (TT), 3 Isobel Delaney (CC);
Boys’ U-8 200m 1 David Holden (TT), 2 David Williams (SS), 3 Cathal Sheehan (SJ);
Girls’ U-9 200m 1 Saoirse Allen (SS), 2 Emma Minogue (KCH), 3 Caoimhe Carroll (KCH);
Boys’ U-9 200m 1 Billy Power (TT), 2 Michael Raggett (KCH), 3 Paudric Naddy (G);
Girls’ U-10 300m 1 Sophie Mulally (SJ), 2 Marie Clare Odwyer (SJ), 3 Anna Cass (TT);
Boys’ U-10 300m 1 Jordan Knight (TT), 2 Cathal Beirne (SJ), 3 Josh Fenton (SJ);
Boys’ U-10 Shot Putt 1 Jordan Knight (TT), Felix Lysaght (G), 3 Brogan McAvinney (G);
Girls’ U-11 300m 1 Ciara O Keefe (TT), 2 Jennifer Larhy (KCH), 3 Orla O Keefe (TT);
Boys’ U-11 300m 1 Rory O Connor (SJ), 2 Killian Griffin (SJ), 3 Sean O Dornan (CC);
Boys’ U-11 Shot Putt 1 Kieran O Neill (G), 2 Killian Griffin (SJ), 3 Cormac Rafter (KCH);
Girls’ U-12 300m 1 Rachel Kelly (KCH), 2 Emily Taylor (TT), 3 Alice Monghan (SS);
Boys’ U-12 300m 1 Conor Clarke (CC), 2 Rory McGabhann (KCH), 3 Oisin Griffin (SJ);
Girls’ U-12 60m H 1 Rachel Kelly (KCH), 2 Anne Marie Gillespie (TT), 3 Sarah O Donnell (G);
Boys’ U-12 60m H 1 Rory Mc Gabhann (KCH), 2 Darragh McDonald (SJ), 3 Conor Clarke (CC);
Boys’ U-12 Shot Putt 1 Conor Kelly (BR), 2 Daragh Mahon (G), 3 Brian Doyle (G);
Girls’ U-13 300m 1 Ella Richardson (KCH), 2 Leah Raggett (KCH), 3 Eve Lacey (SS);
Boys’ U-13 300m 1 Adam Fitzpatrick (KCH), 2 Colm Murphy (KCH), 3 James Buggy (CC);
Girls’ U-13 75mH 1 Orla Casey (KCH), 2 Leah Raggett (KCH), 3 Abigeal Bennett (KCH);
Boys’ U-13 75mH 1 Michael Power (TT), 2 Johnny Collins (KCH), 3 James Buggy (CC);
Boys’ U-13 Shot Putt 1 Michael Power (TT), 2 Cormac Nolan (G), 3 James Buggy (CC);
Girls’ U-14 1500m 1 Annie O Connor (KCH). 2 Aisling Morrissey (KCH), 3 Caoimhe Kearns , AM Maloney (SS)
Boys’ U-14 1500m 1Luke Fitzpatrick (KCH), 2 John Nolan (KCH), 3 Bill Cody (KCH);
Girls’ U-14 75mH 1 Grace O Donnell (G), 2 Aisling Morrissey (KCH), 3 Maeve Delaney (CC);
Boys’ U-14 75mH 1 Luke Fitzpatrick (KCH), 2 Ted Drea (G);
Girls’ U-14 Discus 1 Sinead McEvoy (SS), 2 Grace O Donnell (G), 3 Rebecca Mulhall (G);
Girls’ U-14 High Jump 1 Evie Kiely (KCH), 2 Shauna (KCH), 3 Sarah Lawlor (SJ);
Boys’ U-14 Shot Putt 1 Patrick Darcy (BR), 2 Matt Cullen (BR), 3 Ted Drea (G);
Boys’ U-14 Triple Jump 1 Ted Drea (G), 2 James O Neill(G), 3 Matthew Cullen (BR)
Girls’ U-15 1500m 1 Aoibhe O Shea (KCH), 2 Grace Richardson (KCH), 3 Ailis O Shea (TT);
Boys’ U-15 1500m 1 Shane McGeary (KCH), 2 Eamon Fennely (KCH), 3 Jack Manning (KCH);
Girls’ U-15 80mH 1 Christine O Donnell (G), 2 Aoibhe O Shea (KCH), 3 Ailis O Shea (TT);
Boys’ U-15 80mH 1 Jack Manning (KCH),2 Shane Power (SJ), 3 Shane McGeary (KCH);
Girls’ U-15 Discus 1 Amy Delaney (KCH), 2 Aoibhe O Shea (KCH), 3 Christine O Donnell (G);
Girls’ U-15 High Jump 1 Aoife Naddy (G), 2 Christine O Donnell (G), 3 Amy Delaney (KCH);
Girls’ U-15 Relay (4×400) 1 KCH, 2 St Senans;
Boys’ U-15 Relay (4×400) 1 KCH, 2 Castlecomer;
Boys’ U-15 Shot Putt 1 Jack Manning (KCH), 2 Paul Lysaght (G), 3 Adam Kelly (BR);
Boys’ U-15 Triple Jump 1 Shane Power (SJ), 2 Jack Morrissey (KCH), 3 Shane McGeary (KCH);
Boys’ U-16 100mH 1 Phillip O Donnell (G), 2 JJ Kelly (BR), 3 Paul Manning (SJ);
Girls’ U-16 1500m 1 Lauren Dermody (CC), 2 Dervla Kearns (SS), 3 Tara Lacey (SS);
Boys’ U-16 1500m 1 Sean Power (TT), 2 Cormac Buggy (G), 3 Peter Lynch (KCH);
Girls’ U-16 Discus 1 Claire McEvoy (SS);
Girls’ U-16 High Jump 1 Eimear O Donoghue (KCH);
Boys’ U-16 Shot Putt 1 JJ Kelly (BR), 2 Craig Byrne (KCH), 3 Peter Lynch (KCH);
Boys’ U-16 Triple Jump 1 JJ Kelly (BR), 2 Paul Manning (SJ), 3 Phillip O Donnell (G);
Girls’ U-17 100mH 1 Shannon Dawkins (SJ),2 Sarah Kate Lacey (KCH), 3 Bella Lysaght (G);
Boys’ U-17 100mH
Girls’ U-17 1500m 1 Anna Sheehan ((KCH), 2 Aoibhe Richardson (KCH), 3 Nicola Murphy (KCH);
Boys’ U-17 1500m 1 Kieran Drea (G), 2 Conor Foskin (SS);
Girls’ U-17 Discus 1 Aoife Coady (BR);
Girls’ U-17 High Jump 1 Shannon Dawkins (SJ),2 Sarah Kate Lacey (KCH), 3 Sinead Naddy (G);
Girls’ U-17 Relay (4×400) 1 KCH;
Boys’ U-17 Shot Putt 1 Michael Barcoe (NV);
Boys’ U-17 Triple Jump 1 Kieran Drea (G);
Boys’ U-18 1500m 1 Andrew Dowd
Girls’ U-18/19 100mH 1 Sinead McDonagh (KCH), 2 Catriona Toomey (KCH);
Boys’ U-18/19 100mH
Girls’ U-18/19 Discus 1 Sinead McDonagh (KCH), 2 Catriona Toomey (KCH);
Girls’ U-18/19 High Jump 1 Sinead McDonagh (KCH), 2 Catriona Toomey (KCH);
Boys’ U-18/19 Shot Putt 1 Diarmuid Hickey (G), 2 Matthew Cassin (G), 3 Andrew Dowd (CC);

IMG_3695

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: