Leinster Juvenile Indoor Athletics Championships AIT Arena March 9th/10th 2013

Boys U-12 60m H: 1 Rory O Connor (SJ);

Boys’ U-12 600m:  4 Conor Clarke (CC), 5 Killian Griffin (SJ)

Boys’ U-12 High Jump: 4 Jack Mullally (SJ),

Boys U-12 Shot Putt: 4 Jack Mullally (SJ),  5 Killian Griffin (SJ)

Boys’ U-12 60m: 8 Rory O Connor

Girls’ U-12 Shot Putt: 5 Katie Cullen, 8 Shauna Cody;

Girls’ U-13 shot:  2 Therese Kelly (BR);

Girls’ U-13 60m: 3 Katie Murphy (SS);

Boys U-13 High Jump: 2 Lee Tracey (SS), 3 Rory MacGabhann (KCH) (PB), 5 Darragh McDonald (SJ)

Boys’ U-13 Long Jump: 5 Darragh Maher (KCH), 6 Daragh McDonald (SJ),

Boys’ U-13 60m: 3 Sam Sutton (SJ), 4 Jack Elliot (SJ), 7 Daragh McDonald (SJ);

Boys’ U-13 600m: 2 jack elliot (SJ), 5 oisin griffin

Girls’ U-13 High Jump: 2 Rachel Kelly (KCH);

Boys’ U-14 Shot Putt: 2 David Murphy (G), 11.56;

Boys’ U-14 60m: 1 David Murphy (G)

Girls’ U-14 Long Jump: 1 Ciara Deely (KCH) 4.94,  3 Chloe McKnight (G),  4 Martyna Balcer (KCH);

Girls’ U-14 High Jump: 1 Ciara Deeley (KCH);

Girls’ U-14 60mH: 1 Ciara Deeley (KCH),  3 Aoife Moore (G), 4 Martyna Balcer (KCH);

Girls U-14 60m: 5 Aoife Moore (G)

Girls’ U-14 Shot Putt: 8 Grainne Kelly(BR);

Boys’ U-15 800m: 2 Luke Fitzpatrick (KCH);

Boys’ U-15 shot: 3 Patrick Darcy (BR), 4 Matthew Cullen.(BR);

Boys’ U-15 60m: 4 Ben Sutton (SJ);

Boys’ U-15 60m H: 7 Ben Sutton (SJ);

Girls’ U-15 Shot Putt: 6th  Roisin Coady (BR);

Girls’ U-15 High Jump: 3 Shauna Millea (KCH);

Girls U-15 Walk: 1 Isabel Morgan (SS);

Girls’ U-15 60mH: 1 Lauren Gleeson (KCH) 4  Grace  O Donnell (G);

Girls’ U-15 High Jump: 2 Lauren Gleeson (KCH); 4 Sarah Lawlor (SJ)

Girls’ U-15 Long Jump: 6 Sarah Lawlor (SJ)

Boys’ U-16 200m: 1 Jack Manning (KCH) (PB);

Boys’ U-16 Shot Putt: 3 Jack Manning (KCH)8 Adam Kelly(BR);

Girls U-16 800m: 3 Ava O Shea (KCH);

Girls U-16 60mH: 5 Christine O Donnell (G);

Girls U-16 High Jump:  5 Aoife Naddy (G)

Boys’ U-17 200m: 1 Aaron Barron (KCH), 3 Callan Byrne (KCH) (Both PBs);

Boys’ U-17 Walk: 2 Alan Mooney (KCH);

Boys U-17 High Jump: 3 Donagh Mahon (G);

Boys U-17 Long Jump: 7 Donagh Mahon (G), 8 Jack O Kelly

Boys’ U-17 Shot Putt: 2 John Joe Kelly (Brow), 3 Martin Mulhall (Gowran), 5 Thomas Quirke (BR);

Girls U-17 Long Jump: 2 Emer mcMullan (KCH);

Girls: u-18 60m H: 1 Shannen Dawkins (SJ);

Girls U-17 1500m: 1 Grace Richardson (KCH), 3 Aoibhe Murphy (KCH);

Girls U-17 60m: 4 Sophie Becker (SJ),

Girls’ U-17 200m: 4 Sophie Becker (SJ);

Boys’ U-18 400m: 2 Aaron Fenlon (St Josephs);

Boys’ U-18 200m: 3 Aaron Fenlon (SJ),

Boys U-18 60m: 3 Aaron Fenlon (SJ)

Boys’ U-18 Shot Putt: 3 Evan Foley (G)

Girls’ U-18 60m: 3 Shannen Dawkins (SJ)

Girls  U-18 200m: 2 Sarah Kate Lacey (KCH), 3 Margaret Caldbeck (KCH);

Girls’ U-18 Walk: 2 Ruth Carey (KCH);

Girls’ U-18 Shot Putt: 3 Cliona Quirke (BR), 4 Grainne Kenny (BR);

Girls’ U-18 High Jump: 1 Shannen Dawkins (SJ)

Boys’ U-19 Walk: 1 Nicholas Dunphy (KCH);

Boys’ U-19 Shot Putt: 2 Brendan Hylan (KCH), 3 Matthew Cassin (G);

Girls U-19 200m: 1 Cliodhna Manning (KCH);

Girls U-19 High Jump: 1 Catriona Toomey (KCH), 3 Sinead McDonagh (KCH);

Girls’ U-19 Shot Putt: 2 Catriona Toomey (KCH);

FULL RESULTS

Leinster Results Page

Comments are closed.