Co Cross Country: Preliminary Results: Medal Winners

Ballycurran Cross Round 1 County Cross Country preliminary Results: Medal Winners Full Results and pics to follow

Girls’ U-8 1 Juliet Evans (SS) 2 Orla Kirwan (TT) 3 Maeve Bookle (SJ)
4 Aisling  Brown (KCH) 5 Caoimhe Phelan (TT) 6 Caoimhe Power (TT)
Boys’ U-8 1Conor kelly (TT) 2 Sean Young (KCH) 3 Liam O Dwyer (G)
4 Eoin Aylward (SS) 5 Shane Morrissey (SS) 6nBen Behal (TT)
Girls U-10 1 Saoirse allen (SS) 2 Emma Manogue (KCH) 3 Fiona Dillon (KCH)
Teams 1 KCH: 2,3, 4,7 2 St Josephs:5.6, 10, 11 3 St Senans: 1,14, 15,18
Rachel Leahy, Emma Shortall (16) Chloe Mullally, Danielle Griffin, Erin Foley, Aine Ryan (32) Aoife Redmond, Doireann Knox, Rose sheridan (48)
Boys U -10 1 Billy Power (TT) 2 Jack Aylmer (KCH) 3 Cian Farrell (KCH)
Teams: 1 KCH: 2,3,6, 8 2 St Josephs: 4,5,12, 14 3 St Senans: 7,11,13,16
Michael Ragget, Charlie Miller (19) Thomas Mullally, Evan O Toole, Aidan kehoe, Danny Dowling ((35) David Williams, Colm Regan, Luke ramaswamy, Joe Roche,  (47)
Girls U-12: 1 Ciara O Keefe (TT) 2 Tara Ramaswamy (SS) 3 Aine Kirwan (TT)
Teams 1 Thomastown 1, 3, 4 6(14) 2 St Josephs: 7,8,10,18: (43) 3 St Senans: 2,9,23,24: (58)
 Ciara O Keefe, Aine Kirwan, Ellen Ryan, Orla O keefe, Chloe Mullally, Sophie Mullally, Katie Bookle. Aine McDonald Tara Ramaswamy, Kim Joly, Clodagh Monaghan, Kate Sheridan
Boys’ U-12: 1 Killian Griffin (SJ) 2 Gavin Manning (G) 3 jack Mulllally (SJ)
Teams 1 St Joesphs: 1,3,4,6: 14 2 St Senans: 7,9, 12, 15: 43 3 Thomastown: 5,10, 14,19: 48
Killian Griffin , jack Mulllally Ian Byrne, Cathal Beirne Josh Fenton, Robert Finn, Fiachra Knox, Finn Vogelaar Jack Ryan, Tom Holden, Conor Campion, Jordan Knight
Girls U-14 1 Eva Roche (SJ) 2 Ruth Kennedy (G) 3 Katie Murphy (SS)
Teams 2 St Senans: 3,5,12,13: 33 1 St Josephs: 1,6 7, 16:30 3 KCH: 9,10, 18,21
Aoife Allen, Nell Murphy, Shauna Finn Emma Hokey, Grace Mullally, Linda Lawlor rachel, Kelly, hannah Kelly, Jade maher, Laoise Murray
Boys U-14 1Adam Fitzpatrick (KCH) 2 Oisin Griffin (SJ) 3 Aaron Donnelly (SS)
Teams 1 St Senans: 3,6,9,11 2 Castlecomer: 13,14,15,19 3
Tom Sheridan, Lee Tracey, Eoin maher Killian Hogan, Jeremiah Burke, James Buggy, Adam Jacob
Girls’ U-16 1 Helen Hoynes (SJ) 2 Grace Richardson (KCH) 3Ailis O Shea (TT)
1 St Senans: 5,6,8,10
Alma maloney, Isobel Morgan, Katie Dillon Dunphy,, Caoimhe Kearns
Boys U-16 1 Sean Buggy (CC) 2 Luke Fitzpatrick (KCH) 3 Jonathon Crowley (SS)
1 KCH: 2,8,10,12
Bill Cody, Eamon Fennely, Miguel Domiguiz
Girls U-18 1 Rachel Butler (SS) 2 Anna Sheehan (KCH) 3 Eva Richardson (KCH)
Boys’ U-18 1 peter Lynch (KCH) 2 Oliver Mullally (SS) 3 Cormac Buggy (G)
1 St Senans: 2,4,5,8 2 KCH: 1,6,7,9
Hugh Morgan, Conor Foskin, Kieran Dillon Dunphy Michae Ryan, Craig Byrne, Liam Carey, Alan Mooney
Women O-40 1 Niamh Richardson (KCH) 2 Maria Griffin (SJ) 3 Frances Mullally (SJ)
Teams: 1 St Josephs 2 St Josephs
Maria Griffin, Frances Mullally, Breda Hennessy Mag O Connor, Elanor Murphy Breda Roche
Men O-40 1 David Farrell (G) 2 Pat Young (KCH) 3 Rodger Middleton (G)
Teams:  1 Gowran (15) 2 St Josephs (18)  3 KCH (22)
 David Farrell, Rodger MiddletonMuiris Bric Patrick Bookle, Seamus Power, Paul Keanre Pat Young. John Carey, Willie McTiernan
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: