County Juvenile Cross Country B: Even age groups: Full Results

Girls’ U-8: 1 Caoimhe Phelan (SS), 2 Angela Carroll (TT), 3 Mairead Mullally (SJ), 4 Lisa Smyth (CC), 5 Ellie Moran (KCH), 6 Anna Fenton (SS), 7 Brianna Byrne (SJ), 8 Molly Hogan (CC), 9 Sinead Carroll (KCH), 10  Laura Leahy (KCH), 11 Orna Hennebry (SS);

Boys’ U-8: Conor Kelly (TT), 2 Leo McKiernan (STY), 3 Eoin Alyward (SS), 4 Niall Carpenter (G), 5 Mathew Bolger (CC), 6 Noah Manogue (KCH), 7 Mikey Phelan (SS), 8 Ruairi McEvoy (KCH), 9 Ben Doyle (SS), 10 David Sheridan (SS), 11 Mathew McAvinney (G), 12 Sam McAvinney (G);

Girls’ U-10: 1 Caoimhe Carroll (KCH), 2 Rachel Leahy (KCH), 3 Aine Ryan (SJ), 4 Aoife Redmond (SS), 5 Tara McGuire (KCH), 6 Libby Murphy (SS), 7 Erin Foley (SJ), 8 Molly O Dornan (CC), 9 Doireann Knox (SS), 10 Rose Sheridan (SS), 11 Kayleigh Ronan (KCH), 12 Sophie Williams (SS), 13 Katie purcell (CC), 14 Amelie Bolger (CC), 15 Rachel Foley (SJ), 16 Bronagh Doolin (SJ), 17 Niamh Galway (TT) 18 Kate Aylward (SS), 19 Sophie Monaghan (SS); Teams: 1 KCH, 2 St Senans, 3 St Josephs;

IMG_0132

Boys’ U-10: 1 Alan Smyth (CC), 2 Thomas Mullally (SJ), 3 David Williams (SS), 4 Aaron Askins (STY), 5 Daragh Carpenter (G), 6 Colm Roche (SJ), 7 Robbie Cord (KCH), 8 Cory Walsh (G), 9 Conor Johnston (KCH), 10 Tadgh Connolly (SS), 11 Luke Ramaswamy (SS), 12 Jimmy Jahon (TT), 13 padraig Kirwan (TT), 14 Oisin O Reilly (TT), 15 Mick Carroll (KCH), 16 Joey Ryan (CC), 17 Harry O Shea (SS), 18 Evan McCormack (TT), 19 Bill O Shea (TT), 20 Patrick O Connor (SJ); Teams: 1 St Senans, 2 St Josephs, 3 KCH;

IMG_0147

Girls’ U-12: 1 Jennifer Leahy (KCH), 2 Anna Cass (TT), 3 Chloe Mullally (SJ), 4 Sophie Mullally (SJ), 5 Mary Clare O Dwyer (SJ), 6 Eve O Dwyer (G), 7 Sarah Brophy (CC), 8 Kate Byrne (G), 9 Dearbhaill O Reilly(TT), 10 Edie Maher (TT), 11 Aoibhinn Brophy (CC), 12 Aine McDonald (SJ), 13 Clodagh Monaghan (SS), 14 Molly Butler (KCH), 15 Kate Sheridan (SS), 16  Roisin Moran (TT), 17 Caoimhe O Reilly (CC), 18 Sinead Galway (TT), 19 Aoife Maher (SS); Teams: 1 St Josephs, 2 Thomastown, 3 Castlecomer;

Boys’ U-12: 1Tom Holden (TT), 2 Brogan McAvinney (G), 3 Cathal O Reilly (CC), 4 Jack Ryan (SJ), 5 George O Shea (SS), 6 Sean O Dornan (CC), 7 Kevin Smyth (CC), 8 Jordan Knight (TT), 9 Tom O Shea (TT), 10 David Maher (SS), 11 Nick Kleign (SS), 12 Stephen Neville (TT), 13 Oisin Hennebry (SS), 14 Jack Murphy (KCH), 15 David Byrne (G); Teams: 1 Castlecomer, 2 Thomastown, 3 St Senans;

IMG_0177

Girls’ U-14: 1 Ella Richardson (KCH), 2 Caoimhe Kelly (TT), 3 Hannah Murphy (CC), 4 Annie McEvoy (KCH), 5 Aoife Cahalan (CC), 6 Aine Phelan (SS), 7 Amy Redmond (SS), 8 Ellen Buggy (CC), 9 Aoife Moore (G), 10 Caoimhe Kelly (G), 11 Lorna Monaghan (SS), 12 Emily Kleign (SS), 13 Sinead Bric (G); Teams: 1 Castlecomer, 2 St Senans, 3 Gowran;

IMG_0193

Boys’ U-14: 1 Christopher Kerff (CC), 2 Shay mcEvoy (KCH), 3 James Buggy (CC), 4 Nicky Connolly (CC), 5 William Hogan (CC), 6 Jeremiah Burke (CC), 7 Adam Jacob (CC), 8 Rory McGabhann (KCH), 9 Tadgh Knox (SS); Teams: 1 Castlecomer, 2 Castlecomer

Boys’ U-16: 1 Tommy Bric (G), 2 Billy Delaunty (SS), 3 Ross Connolly (CC), 4 Jack Walsh (G), 5 Aaron Redmond (SS), 6 Miguel Dominguez (KCH), 7 Shane whelan (KCH), 8 James Everard (KCH); Teams: 1 KCH

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: