St Senan’s Open Sports: Track Results

Track Results

Girls’ U-8 80m: 1 Kiana Fitzgerald (Ferrybank), 2 Petra Igwe (Ferrybank), 3 Aoife Lynch (Tramore); Boys U-8 80m : 1 Liam O Dwyer (G), 2 Tadgh Corcoran (WAC), 3 Fiachra Cooney (Ferrybank);

Girls’ U-9 80m: 1 Ceola Bergin (Roscrea), 2 Ava Twomey (Carrick), 3 Juliette Evans (SS); Boys’ U-9 80m: 1 Rhedeem Eddy (WAC), 2 Oisin Cloak Rochford (Bree), 3 Aidan Ryan (SLOT);

Girls’ U-10 80m: 1 Diana Williams (St Benedicts), 2 laura Flynn (WAC), 3 Orla Walsh (WAC); Boys’U-10 80m: 1 Sean Rowley (Bree), 2 Shane Duffy (SLOT), 3 David Igwe (Ferrybank);

Girls’ U-11 80m: 1 Saoirse Allen (SS), 2 Aine Ryan (SJ), 3 Nicole Lapiny (CK); Boys U-11 80m: 1 Kyle Osigwe (SLOT), 2 Evan O Toole (SJ), 3 James Walsh (SS);

Girls’ U-12 80m: 1 Kate Whelan (Bree), 2 Praise Owoeye (Ferrybank), 3 Aoife Ryan (SLOT); Boys’ U-12 80m: 1 Jordan Knight (TT), 2 Victory Eddy (WAC), 3 Jack Deegan (WAC);

Girls’ U-13 100m: 1 Corrine Kenny (SLOT), 2 Hannah Kelly (Taghmon), 3 Aoife O Brien (WW), Boys U-13 100m: 1 Ethan Flynn (WAC), 2 Fiachra Knox (SS), 3 Michael Spillane (SLOT);

Girls’ U-14 100m: 1 Sarah Doyle (SLOT), 2 Ruby Millett (St Abbans), 3 Rachel Walsh (Carrick); Boys’ U-14 100m: 1 Jack Elliott (SJ), 2 Darragh McDonald (SJ), 3 John Keogh (Bree);

Girls’ U-15 100m: 1 Lorna Monaghan (SS), 2 Aoife Kelly (Cookstown), 3 Hamifah Busairi (Tramore); Boys U-15 100m: 1 Adam Dooley (Roscrea), 2 James Murphy (WAC), 3 Jake Vermeer (Carrick);

Girls’ U-16 100m: 1 Emily Nolan (Carrick), 2 Sarah Lawlor (SJ), 3 Katie Daley (Kilmore); Boys’ U-16 100m: 1 Luke lawlor (SLOT), 2 Jamie McCarthy (WAC), 3 Billy Delahunty (SS);

Girls’ U-17 100m: 1 Chloe Whelan (Bree), 2 Clara Kennedy (SJ), 3 Jessica Ankers (SLOT); Boys’ U-17 100m: 1 Conor Quinn (WAC), 2 Larry Doyle (SLOT), 3 Adam Kelly (BR);

Girls’ U-10 300m: 1 Orla Deegan (SBR), 2 Orla Walsh (WAC), 3 Leona Barry (United Striders); Boys U-10 300m: 1 Pauric Spillane (SLOT), 2 David Williams (SS), 3 Tom Halley (Tramore)

Girls’ U-11 300m: 1 Saoirse Allen (SS),2 Fiona Dillon, 3 Aine Ryan (SJ); Boys’ U-11 300m: 1 Ikye Osigue (SLOT), 2 Thomas Mullally (SJ), 3 Daragh Flannelly (United Striders);

Girls’ U-12 700m: 1 Aine Kirwan (TT), 2 Susan Nestor (St Marys Clare), 3 Ciara Moore (SLOT); Boys’ U-12 700m: 1 Joe Byrne (SBR), 2 Jack Murphy (CC), 3 Seamie Kavanagh (SBR);

Girls’ U-13 700m: 1 Corrine Kenny (SLOT), 2 Ciara O keefe (TT), 3 Una O Brien (Tramore); Boys U-13 700m: 1 Michael Spillane (SLOT), 2 Killian Griffin (SJ), 3 Luke Byrne (Adamstown);

Girls’ U-14 700m: 1 Sarah Doyle (SLOT), 2 Natasha Doyle (SLOT), 3 Lyndsey McGuire (WAC); Boys’ U14 700m: 1 Oisin Griffin (SJ), 2 Jake Bagge (Ferrybank), 3 Shane Fitzgibbon (Clonmel);

Girls U-15 700m: 1 Sinead O Brien (WW), 2 Catherine Doyle (SLOT), 3 Anne Doyle (SLOT); Boys’ U-15 700m: 1 Hugo Blair (WAC), 2 Eoin Walsh (TT), 3 Evan Keane (WAC);

Girls’ U-16 700m: 1 Emma Hallahan (WW), 2 Sinead Roche (Doneen), 3 Katie Daly (Kilmore); Boys’ U-16 700m: 1 Jamie mcCarthy (WAC), 2 Billy Delahunty (SS), 3 Luke Lawlor (SLOT);

Girls’ U-17 700m: 1 Mia Griffin (SJ), 2 Jessica Ankers (SLOT), 3 Ailish O Shea (TT), Boys U-17 800m: 1 Conor Quinn (WAC), 2 Jonathan Crowley (SS), 3 Joe Mooney (Adamstown)

Girls’ U-15 Walk: 1 Triona Mooney (Adamstown), 2 Molly O Shea (SS), 3 Emma Caulfield (WAC); Boys U-15 Walk: 1 Nicky Connolly (CC), 2 Joseph Hanlon (Taghmon), 3 Tadgh Knox (SS); Girls’ U-19 Walk: 1 Isabel Morgan (SS), 2 Hannah Cawley (WAC), 3 Hannah Jacob (WAC); Boys’ U-19 Walk: 1 Joe Mooney (Adamstown), 2 Conor Nolan (SLOT), 3 Ethan Anderson (United Striders);

Girls’ U-10 4x 200m Relay: 1 WAC, 2 St Josephs, 3 Carrick; Boys U-10 Relay : 1 Tramore, 2 Bree, 3 Ferrybank; Boys’ U-12 Relay: 1 WAC, 2 St Senans A, 3 St Josephs; Girls’ U-14 Relay: 1 Carrick, 2 Tramore, 3 Thomastown

Junior Women 100m: 1 Sophie Becker (SJ), 2 Grace Furlong (WAC), 3 Chloe McGrath (WAC); Junior Men 100m: 1 Paul Manning (SJ);

Junior Women 400m: 1 Sophie Becker (SJ), 2 Jessica Ankers (SLOT), 3 Nadine Kenny (SLOT); Junior Men 400m: 1 Paul Manning (SJ), 2 Oliver Mullally (SS), 3 Jonathon Crowley (SS);

Senior Women 1500m: 1 Maria Griffin (SJ), 2 Angela McCann (Clonmel), 3 Frances Mullally (SJ); Masters Women 1500m: 1 Mag O Connor (SJ);

Junior Men 3k: 1 Oliver Mullally (SS), 2 Paul Manning (SJ), 3 Joe Mooney (Adamstown); Senior Men 3k: 1 Barry Keane (WAC), 2 John Behan (KCK), 3 Luke Morgan (SS); Masters Men 3k: 1 Ted Flannelly (United striders) 2 Mossie Keogh (unattached)

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: