County Cross Country: Junior, Masters M30 and M35, Open Juvenile Jan 10th

Kilkenny County Cross Country Bramblestown Jan 10th Juvenile, Junior and Masters:  Results

This slideshow requires JavaScript.

Juvenile
Girls’ U-8: 1 Mary Kate Ryan (TT), 2 Martha Bergin (KCH), 3 Kate Hayden (G), 4 Aisling Mullally (SJ), 5 Molly Drennan (G), 6 Kaitlin Wade (G), 7 Orla Carroll (G);
Boys’ U-8: 1 Mathus Qudaglia , 2 Kyle Bolger (SJ), 3 Sam McAvinney (G), 4 Robert lacey (KCH), 5 Kieran Mullally (SJ), 6 Daragh Roche (G), 7 Tom Fenlon (G), 8 Dylan Drennan (G), 9 Tom Carpenter (G), 10 Conor Carroll (G);

Girls’ U-10: 1 Hazel Coogan (G), 2 Eve Dunphy (SS), 3 Ava Mullally (SJ), 4 Caoimhe Power (TT), 5 Aobhinn Coady (G), 6 Sarah Foley (SJ), 7 Laura Egan (G), 8 Eva O Keefe (G), 9 Paulina F (G), 10 Ceila Leamy (G); Teams: 1 Gowran (13);
Boys’ U-10: 1 Joseph O Connor (SJ), 2 Daragh Dunne (G), 3 Isaac Carew (SS), 4 Aaron Doyle (G), 5 Liam O Dwyer (G), 6 James Grogan (KCH), 7 Tom Kehoe (G), 8 Albi Paul (G), 9 Patrick Lacey (KCH), 10 Tommy Walsh (TT), 11 Rian Shefflin (TT), 12 Luke Browne (KCH), 13 Daragh Dack (TT), 14 Ben Drennan (G), 15 Charlie Ryan (G), 16 James O Reilly (TT), 17 Michael Holland (G), 18 Tom Delaney (G); Teams: 1 Gowran,  (11), 2 KCH (27), 3 Gowran (29), 4 Thomastown (34), 5 Gowran (50);

Girls’ U-12: 1 Maria O Keefe (TT), 2 Orlaith Kirwan (TT), 3 Maria Connolly (G), 4 Rosie Farrell (G), 5 Leah Suji (G), 6 Aisling Browne (KCH), 7 Niamh Galway (TT), 8 Sarah Walsh (TT); Teams: 1 Thomastown (10), 2 Gowran (12);
Boys’ U-12: 1 Billy Coogan (G), 2 Daragh Carpenter (G), 3 Noah Scully (G), 4 JImmy Maher (TT), 5 Oisin O Reilly (TT), 6 Patrick Purcell (G), 7 Niall Carpenter (G), 8 Oran O Keefe (G), 9 Cian Scully (G), 10 Matt McAvinney (G), 11 Noah Connolly (G), 12 Patrick Wade (G); Teams: 1 Gowran (6), 2 Gowran (21), 3 Gowran (30);

Girls’ U-14: 1 Fiona Dillon (TT), 2 Hannah O Keefe (TT), 3 Hannah Kehoe (G), 4 Anna Cass (TT), 5 Eve O Dwyer (G), 6 Caoimhe Coady (G), 7 Aine McDonald (SJ), 8 Erin Foley (SJ), 9 Robyn Denieffe (G), 10 Grace Walsh (TT), 11 Niamh O Connor (SJ); Teams: 1 Thomastown (7), 2 Gowran (14), 3 St Josephs (26);
Boys’ U-14: 1 Cathal O Reilly (CC), 2 Billy Power (TT), 3 Killian Dunne (G), 4 Jamie O Connor (SJ), 5 Matt Holland (G), 6 Brogan McAviney (G), 7 Danny Glennon (SJ), 8 Paul Kirwan (TT); Teams: 1 Gowran (14);

Girls’ U-16: 1 Ciara O Keefe (TT), 2 Ellen Ryan (TT), 3 Orla O Keefe (TT), 4 Sinead O Keefe (TT); Teams: 1 Thomastown; Boys, U-16: 1 Henry Farrell (G), 2 David Holland (G);

Junior
Junior Men: 1 Cormac Buggy (G), 2 David O Carroll (G), 3 Jack Walsh (G);

Senior

Senior Women (M30): 1 Sharon Cleere (G), 2 Donna Dowling (KCH), 3 Catriona Corr (KCH), 4 Barbara Rossiter (KCH), 5 Michelle Ryan (G), 6 Hanorah O Connor (SJ), 7 Siobhan Mullally (SJ), 8 Mag Helen O Connor (SJ); Teams: 1 KCH (9), 2 St Josephs (21);

Senior Men (M35): 1 Derek Kehoe (G), 2 Simon O Dwyer (G), 3 Lyndon Barcoe (G), 4 Nial Lacey (KCH), 5 Stephen O Connor (SJ), 6 John Maye (KCH), 7 Patrick Bookle (KCH), 8 Pat Coady (G), 9 Tommy Shefflin (TT), 10 Tom Walsh (TT), 11 Paul Sheehan (SJ), 12 Muiris Bric (G), 13 Paul Watkins (KCH), 14 Derek Dack (TT), 15 JJ Lawlor (SJ), 16 Pat Lennon (G), 17 James Delahunty (G), 18 Willie McTiernan (KCH); Teams: 1 Gowran (6), 2 St Josephs (23), 3 KCH (23), 4 Thomastown (33), 5 Gowran (36);  

Thanks to John Lennon for photos below (may also help to explain the preponderance of red!: Click on the picture below to see more pics)

Masters Junior, Open Juv XC Bramblestown,  Jan 10th 2016

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: