Track Day1 (Sun May 1st) Results

Hurdles  Boys u15 Calllum Byrne KCH JJ Kelly Brow Rangers Craig Byrne KCH
Hurdles Girls u 15 Emer McMullan KCH Clare McEvoy St Sen 
Hurdles  Boys u16 Aaron Fenlon St Josephs Sean O Neil Gowran 
Hurdles  Girls u 16 Mgt Caldbeck KCH Sarah K Lacey KCH Aoife Cody Brow Rangers
Hurdles  Girls u 17 Sinead McDonagh KCH Catriona Toomey KCH 
800 m girls u12 Rebecca keane KCH Eve lacey St Senans Emma Hickey St Josephs
800 m girls u13 Helen Hynes St Josephs Jennifer O keefe KCH Annie O Connor KCH
800 m  girls u14 Ava O Shea KCH Ailis O Shea Thomastown Ruby Harvey Thomastown
800 m girls u15 Ailish Connelly St Senans Dervla Kerins St Senans Lynsey Dillon KCH
800 m girlsu16 Anna sheehan KCH Grace Deevey Castlecomer Aoibhe Richardson KCH
800 m girls u17 Meggan Morrissey Thomastown Maeve O Connor Thomastown 
800 m Junior Eamon O Connor KCH Jack Brennan castlecomer 
800 m Junior  Bronagh Keirns St Senans Naoimh Tuohy KCH 
    
80 m girls u 8 Saoirse Allen St Senans Fiona Dillon KCH Katie Purcell Brow Rangers
80 m  boys u 8 Evan O Toole St Josephs Adam Smyth Castlecomer James Walsh St Senans
80 m boys u 9 Jordan Knight Thomastown Cathal Byrne St Josephs Nicholas Klein St Senans
80 m  girls u 9 Anna Cass Thomastown Eva Dwyer Gowran Anne McDonald St Josephs
80 m boys u10 Rory O Connor St Josephs Killian Griffin St Josephs Mathew Hogan KCH
80 m girls u 10 Ciara O Keefe Thomastown Molly Coogan castlecomer Dervla O Reilly Thomastown
80 m boys u 11 Darragh Maher KCH Darragh mcDonald St Josephs Sean Burke KCH
80 m girls u11 Emily Kleijn St Senans Aoife Griffith Brennan Nore Valley Sharon McGorrian KCH
80 m boys u 12 Edward Dempsey KCH Eoin Walsh Thomastown Jimmy Byrne
80 m boys u 13 John Dillon KCH Ted Drea Gowran David Connor St Josephs
80 m boys u 14 Jack manning KCH Jonathon Cowley St Senans Morgan Thomas KCH
80 m boys u 15 Paul Manning St Josephs Aaron Barron KCH Aidan Touhy KCH
80 m boys u16 Aaron Fenlon St Josephs Hugh Morgan St Senans Sean O Neil Gowran

500 m  boys u11 Conor clarke Castlecomer Oisin griffin St Josephs Darragh Maher KCH
500 m  girls u11 Linda Lawler St Josephs Aine Phelan St Senans Rachel kelly KCH
500 m  boys u12 E Dunphy KCH  Eoin walsh thoamstown Aaron Donnelly St Senans
500 m  Boys u13 Ted Drea Gowran  John Nolan KCH David O Connor St Josephs
500 m  boys u14 Jonathon Crowley St Senans Jack manning KCH Shane McGeary KCH
400 m boys u15 Aidan Tuohy KCH  Aaron Barron KCH John Joe kelly Brow Rangers
400 m boys u16 Aaron Fenlon St Josephs Hugh Morgan St Senans Edward Murphy Gowran
400 m boys u17 Albrecht Pattenberg Gowran Nicholas Dunphy KCH 
400 m senior  Eoin Muldowney castlecomer Jack Saunders St Josephs Dean Brennan KCH
400 m senior  Orla mcPhillips KCH  Maria Griffen St Josephs Sile Carroll Castlecomer
300 m boys u9 Will Fox castlecomer Cathal Byrne St Josephs Jordan Knight Thomastown
300 m girls u9 Eve O Dwyer Gowran katie clarke Castlecomer Anna Cass Thomastown
300 m boys u10 Rory O Connor St Josephs Killian Griffin St Josephs Jack Mullally St Josephs
300 m girls u10 Ciara O Keefe Thomastown Jamie Rochford St Senans Chloe Mullaly St Josephs
200 m girls u 12 Katie Murphy St Senans Rebecca Keane KCH Ciara Daley KCH
200 m girls u 13 Lauren Gleeson KCH Claire Kirwan KCH Isobel  St Senans
200 m girls u14 Aoife Naddy Gowran Aoibhe O Shea KCH Niamh McMullen KCH
200 m girls u 15 Emer O Donoghue KCH Charmain O Donoghue KCH Emer Mc Mullen KCH
200 m girls u16 Mgt Caldbeck KCH  Cloina quirke Brow Rangers Sarah Katie lacy KCH
200 m girls u17 Elaine McGeary KCH Catriona Towney KCH Sinead McDonagh KCH
200 m junior  Lorraine O Shea KCH Bronagh Keiran St Senans Orla McPhillips KCH
    
walk boys u15 Sean Power Thomastown John Joe Kelly Brow Rangers Donnagh O Connor St Josephs
walk boys u 16 Evan Foley Gowran  
walk girls u16 Maggie Delahunty St Senans Margaret Cakdbeck KCH Nicola Murphy/ Aoibhe Richardson KCH
walk boys u 17 Nicholas Dunphy KCH Albrecht Plattenberg Gowran 
1500 m senior  Aoife O Connor Thomastown Maria Griffen St Josephs Frances Mullaly St Josephs
1500 m Over 30  Maria Griffin St Josephs Frances Mullaly St josephs Margaret Power Thomastown
1500 m senior  Mick kelly Gowran Michael O Reilly Thomastown Denis Cormack Gowran
1500 m Over 35  Mick kelly Gowran Michael O Reilly Thomastown Denis Cormack Gowran
    
100 m boys u 17  Albrecht Pletenberg Gowran Emmet Coogan Castlecomer 
100 m Novice Men Eoin Power St Josephs John Murphy St Josephs 
100 m Novice Women Emma Fenlon Josephs Anita McMahon Castlecomer Sarah Goff KCH
100 m senior men Eoin Muldowney castlecomer Eoin power st Josephs jack Saunders St Josephs
100 m senior women Lorraine O Shea KCH Louise Holmes KCH Sile Carroll Castlecomer
    
relays boys u 11  St Josephs KCH Castlecomer
relays Girls u11  KCH  St Senans  Thomastown
relays Boys u13  KCH  Castlecomer Nore valley
relays Girls u 13  KCH  KCH KCH
relays Boy  u15  KCH  KCH 
relays Girls u 15  KCH  St Josephs KCH
relays Boys u17  Gowran  
relays Girls u17  KCH  
relays senior men KCH,  St Josephs, St Josephs
relays senior women St Josephs St Josephs

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: