Field Events Day 1 (May 1st 2011)Results

Ball throw Girls u 10 Hannah Roche Nore Valley Caoimhe Woods Nore Valley Chloe Mulally St Josephs/ Ciara O Keefe thomastown
Ball throw Girls u 11 Sharon McGorrian KCH Rebecca Roche KCH Rachel kelly KCH
Ball throw Girls u 12 lauren murphy Brow rangers Cliona Murphy St Senans Katielong KCH
Discus  Boys u 14 Jack Manning KCH  Adam Kelly Brow Rangers Paul Lysaght Gowran AC
Discus  Boys u 15 JJ Kelly Brow Rangers Tommy Quirke Brow Rangers Aaron barron KCH
Discus  Boys u 16 Aaron Fenlon St Josephs Evan Foley Gowran Sean o Neill Gowran
Discus  Senior  Sophie Parkinson Gowran Yvonne Hickey Gowran Emma Fenlon St Josephs
Discus  Sen Men JoeKelly Brow Rangers Austin Lee St Josephs Sean Kelly Brow Rangers
High Jump Boys u 13 Ted Drea Gowran  John Dillon KCH John Nolan KCH
High Jump Boys u 14 Thomas Sheridan St Senans Alex Watt Nore Valley Ned Kirwan Thomastown
High Jump Boys u 15 Jack Manning KCH  Shane McGeary KCH Eamon McPhillips KCH
High Jump Boys u 16 Aidan Touhy KCH  C Byrne KCH Aaron barron KCH
High Jump Boys u 17 Ciaron Fenlon St Josephs Sean O Neill Gowran Evan Foley Gowran
High Jump Boys u 18 Ablrecht Plattenberg Gowran Nick Dunphy KCH 
High Jump Senior  Emma Fenlon St Josephs Verena Fenlon St Josephs 
High Jump Seni Men Austin Lee St Josephs Dean Brennan KCH Jack Saunders St Josephs
Javelin  Girls u 13 Lauren Murphy Brow Rangers Lauren Gleeson KCH Sinead mcEvoy St Senans
Javelin  Girls u 14 Aoife Holden Thomastown Aisling McDonagh KCH Ruby Harvey Thomastown
Javelin  Girls u 15 Clare McEvoy  Emer McMullan KCH Emer O Donoughoe KCH
Javelin  Girls u 16 Niamh O shea Thomastown Eimer Nolan KCH Grace Deevy Castlecomer
Javelin  Girls u 17 Elaine McGeary KCH Vatriona Toomey KCH Sinead McDonagh KCH
Long jump Girls u 11 Rebecca Roche KCH Hannah Kelly KCH Sharon McGorrian KCH
Long jump Girls u 12 Orla Casey KCH  Ciara Deely KCH/ Katie Murphy St Senans Leah raggett KCH
Long jump Girls u 13 Lauren Gleeson KCH Keeva O Brien KCH Sinead Tuohy KCH
Long jump Girls u 14 Aisling McDonagh KCH Ruby Harvey Thomastown Aoibhe O Shea KCH
Long jump Girls u 15 Emer mcmullan KCH Charmaine O Donoghue KCH Emer O Donoghue KCH
Long jump Girls u 16 Mgt Caldbeck KCH  Emer Rice castlecomer Eimear Nolan KCH
Long jump Girls u 17 Sinead McDonaghKCH Catriona Towney KCH Elaine McGeary KCH
Long jump junior Lorraine O Shea KCH Anita McMahon castlecomer Emma Fenlon St Josephs
Long jump junior  Cormac Everard KCH Eoin Power St Josephs Jack brennan Castlecomer
Shot Put  senior  Sophie Parkinson Gowran Yvonne Hickey Gowran Emma fenlon St Josephs
Shot Put  Senior  JoeKelly Brow Rangers Sean Kelly Brow Rangers Kieran Kelly
Shot Put  Over 45 John Kelly Ed O Mahoney Gowran

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: