May 8th Track Results: Round 2

event age   first second third
60m u 8 girls Sabrina Allen St Senans Rose sheridan St Senans Emma Minogue KCH
60m u 8 boys Evan o Toole St Josephs James Walsh St Senans Thomas Mulallly St Josephs
60m u 9 girls Sarah O Donnell Gowran Eve O Dwyer Gowran Anna Cass Thomastown
60m u 9 boys Cathal Beirne St Josephs Jordan Knight Thomastown Joseph Fenton St Josephs
60m u 10 girls Ciara O keefe Thomastown Orla O Keefe Thomastown Jane rochford St Senans
60m u 10  boys Rory O Connor St Josephs Killian Griffen St Josephs Matthew Hogan KCH
60m u 11 girls Alice Monaghan KCH Emily Kliegn St Senans Rachel Kelly KCH
60m u11 boys Daragh McDowd St josephs Sam Sutton St Josephs Sean Burke KCH
80m u 12 girls Katie Murphy St Senans Orla Casey KCH Leah Raggett KCH
80m u 13 girls Luaren gleeson KCH Claire Kirwan KCH Caoimhe O Brien KCH
80m u 14 girls Isobel Morgan St Senans Ailish O Shea Thomastown Ciara lawlor KCh
100m u 15 girls Emer  o Donoghue KCH Emer McMullen KCH Charmaine O Donoghue KCH
100m u 16 girls Sarah K lacey KCH Cliona Quirke Brow rangers Margaret Caldbeck KCH
100m u 17 girls Cliona Manning KCH Sinead McDonagh KCH Catriona Towey KCh
100m Junior Women Emma Fenlon St Josephs Anita McMahon Castlecomer
100m Junior Men Jack Brennan Castlecomer Joseph lawlor St Josephs  
200m u 8 girls Saoirse Allen St Senans Emma Minogue KCH Rose Sheridan St Senans
200m u 8 boys Joe Fitzpatrick KCH Evan O Toole St Josephs Thomas Mulallly St Josephs
200m u 9 girls Eva O Dwyer Gowran Sarah O Donnell Gowran Aine Kirwan Thomastown
200m u 9 boys Jordan Knight Thomastown Cathal Beirne St josephs Brogan McAvinney Gowran
200m u 12 boys Adam Fitzpatrick KCH Edward Dunne KCH Evan Clarke KCH
200m u 13 boys Luke Fitzpatrick KCH Ted Drea Gowran John Dillon KCH
200m u 14 boys Jack Manning KCH Jonathon Crowley St Senans Shane mcGeary KCH
200m u 15 boys Paul Manning KCH Aaron Barron KCH Callum Byrne KCH
200m u 16 boys Ian Cohen KCh Sean O Neill Gowran MaIchael Barcoe Nore Valley
200m u 17 boys Nicholas Dunphy KCH    
300m u 18 girls Cliona Manning KCH Sinead McDonagh KCH  
400 H Junior women Emma Fenlon St Josephs    
400 H Junior  Men Seppie Lysaght Gowran    
400 H senior Women Emma Fenlon St Josephs Sarah lee St Josephs  
400m Junior men Michael lanigan KCH Seppie Lysaght Gowran Jack Brennan castlecomer
400m Junior Women Orla McPhillips KCH Laura Walpole Thomastown
500m u 10 girls Ciara O keefe Thomastown Jane Rochford St Senans Orla O Keefe Thomastown
500m u 10 boys Rory O Connor St Josephs Killian Griffen St Josephs Conor Cleere Gowran
500m u 11 girls Jessie Murphy Thomastown Linda Lawlor St Josephs Alex Monaghan KCH
500m u 11 boys Oisin Griffin St Josephs Daragh maher KCH Sean Burke KCH
500m u 12 girls Ruth Kennedy Gowran Rebecca Keane KCH Eve lacey St Senans
500m u 13 girls Jennifer O Keefe KCH Lauren Gleeson KCH Isobel Morgan St Senans
500m u 14 girls Aoibhe O Shea KCH Ruby Harvey Thomastown Laura Griffin St Josephs
800m u 12 boys Johnny Collins KCH Ed Dunne KCH Aaron Doheny KCH
800m u 13 boys Luke Fitzpatrick KCH Daniel O Connor  St Josephs Ted Drea Gowran
800m u 14 boys Jonathon Crowley St Senans Shane McGeary KCH Cobain Whelan KCH
800m u 14 girls Clara Kennedy St Josephs Aoife Naddy Gowran Niamh McMullen KCH
800m u 15 boys Paul manning St Josephs Sean Power Thomastown JJ Kelly Brow Rangers
800m u 16 boys Sean O Neill Gowran    
800m u 17 boys Michael Brennan KCH Nicholas Dunphy KCH  
800m senior Men Joe Woulfe  Denis Cormack Gowran Sean Hokey St Josephs
800m senior women Maria Griffen St Josephs Sile Carroll St Josephs Frances Mullaly St Josephs
1500m Jun men Seppie Lysaght Gowran Jack Brennan Castlecomer Joseph Lawlor St Josephs
1500m Jun Women Niamh Touhy KCH    
5000m senior men Paul Deegan Gowran Mick Kelly Gowran Marty Kelly Gowran
5000m O 35 men Paul Deegan Gowran Mick Kelly Gowran Denis Cormack Gowran
walk u 14 boys Jonathon Crowley St Senans Shane McGeary KCH Jack Manning KCH
Walk u 15 girls Tara Lacey St Senans    
Relay u 10 girls Thomastown St Senans Gowran
Relay u 10 boys St Josephs Gowran Thomastown
Relay u 12 girls KCH St Senas KCH
Relay u 12 boys KCH kch St Senans
Relay u 14 girls KCH KCH St Josephs
Relay u 14 boys KCH St Josephs Nore valley
Relay u 16 girls KCH Castlecomer  
Relay u 16  boys KCH St Josephs  
Relay senior women St Josephs    
Relay senior Men St Josephs Gowran  
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: