St Senans AC Open Sports: Track Results (complete)

IMG_7278

Boys’ U-8 80m 1 Leo Mc Kernan (ST) 2 Calum Costelloe (CK) 3 Aidan Ryan (SLOT);
Boys’ U-9 80m 1 Shane Duffy (BN) 2 Tom Halley (TAC) 3 David Holden (TT);
Boys U-10 80m 1 Jack Corcoran (WAC) 2 Jack Murphy (SLOT) 3 James Walsh (SS);
Boys U-11 80m 1 Victory Eddy (WAC) 2 Jordan Knight (TT) 3 Cathal Byrne (SJ);
Boys’ U-12 100m: 1 Canice Whearty (OK) 2 Ethan Flynn (WAC) 3 Fiachra Knox (SS);
Boys’ U-13 100m 1 Sam Sutton (SJ) 2 Shane Burke (MK)  3 Conor Clarke (CC);
Boys’ U14 100m 1 Padraig Hore (TMAC) 2 Jamie Stone (TAC) 3 Mark Hartery (TAC);
Boys’ u-15 100m 1 Ben Sutton (SJ) 2 Jack Brennan (SLOT) 3 Aaron Redmond (SS);
Boys’ U-16 100m 1 Jonathon Crowley (SS) 2 Mateus Etrzykowzki (SK) 3 Sean Buggy (CC);
Boys U-17 100m 1 darren Prout (CK) 2 Paul Manning (SJ) 3 John Joe Kelly (BR);
Junior Men 100m: 1 Eoin Power (SJ) 2 Michael Deady (WIT) 3 Brian O mahony (WW);
Boys’ U-10 300m: 1 Jack Corcoran (WAC) 2 Jack Murphy (SLOT) 3 Darragh Flannelly (US);
Boys  U-11 300m: 1 Cathal Byrne  (SJ) 2 Jack Murphy (CC) 3 Victory eddy (WAC);
Junior Men 400m: 1 Eoin Power (SJ) 2 Paul Manning (SJ) 3 Richard Lucas (FAC);
Boys U-12 700m: 1 Cormac Mahony (WW) 2 Jamie Cooper (SLOT) 3 Fiachra Fitzpatrick (SLOT)
Boys U-13 700m: 1 Jack Elliott (SJ) 2 Conor Clarke (CC) 3 Oisin Griffin (SJ);
Boys U-14 700m: 1 Jack Mitchell (SLOT) 2 Hugh Blare (WAC) 3 Cathal Dooley (SLOT);
Boys U-15 700m: 1 Jamie McCarthy (WAC) 2 Declan Ryan (MK) 3  Aaron Redmond (SS);
Boys’ U-16 700m: 1 Jonathon Crowley (SS) 2 Conor Quinn (WAC) 3 Liam Reilly (WW);
Boys’ U-17 700m: 1 John Joe Kelly (BR) 2 Patrick Cleary (CM) 3 Fionn Maher (SA);
Junior 3000m: 1 Conor FosKin (SS) 2 Nathan O callaghan (WAC) 3
Masters 300m: 1 Gavin kelly (US) 2 Donal Casey (CM)
Senior 3000m: 1 Eoin Brown (FBAC) 2 Alan Slattery (WAC) 3 Colin Tobin (G)
Girls’ U-8 80m: 1 Grainne Mahon (SAC) 2 Kayleigh O Shea (CK) 3 Juliet Evans (SS);
Girls U-9 80m: 1 Libby Murphy (SS) 2 Aoife Byrne (SLOT_) 3 Aoibhe Waring  (FBAC);
Girls’ U-10 80m: 1 Saoirse Allen (SS) 2 Aoife Redmond (SS) 3 Sophie Rehill (LH);
Girls U-11 80m: 1 Laura Miller (AG) 2 Aoife Ryan (SLOT) 3 Mclaire O Dwyer (SJ);
Girls U-13 100m: 1 Miriam daley (CK) 2 Saarh Doyle (SLOT) 3 Roseanne Fitzgerald (CK);
Girls’ U-15 100m: 1 Emily Nolan (CK) 2 Shauna Toomey (CK) 3 Niamh Foley (CK)
Girls’ U-16 100m: 1 Mia Griffin (SJ) 2 Grace Furlong (WAC) 3 Gwyneth Blare (WAC)
Girls’ U-17 100m: 1 Leanne Prout (CK) 2 KellyAnne Doyle (CK) 3 Orna Keane (AG)
Junior 100m: 1 Roisin Cleary (CM)
Girls U-10 300m: 1 Fiona Dillon (KCH) 2 Saoirse allen (SS), 3 Kate Burke (MYG)
Girls U-11 300m: 1 Aine Kirwan (TT), 2 MClaire O Dwyer (SJ) 3 Laura Miller (AG)
Junior 400m: 1 KellyAnne Doyle (CK) 2 Roisin Cleary (CM) 3 Sophie Becker (SJ)
Girls U-12 700m: 1 Tara Ramasawmy (SS) 2 Abigail Dunne (NAC) 3 Ciara O keefe (TT)
Girls U-13 700m: 1 Cora Maher (SA) 2 Sarah Doyle (SLOT) 3 Linsey McGuire (WAC)
Girls U-14 700m: 1 Anna Doyle (SLOT) 2 Eva Roche (SJ) 3 Chloe SpringerNolan (SLOT)
Girls U-15 700m: 1 Annalise Crean (AD) 2 Chloe Murphy (SLOT) 3 Nicole Dunne (NAC)
Girls’ U-16 700m: 1 Jessica Ankers (SLOT) 2 Aoife Naddy (G) 3 Mia Griffin (G)
Girls U-17 700m: 1 Orna keane (AG) 2 Lauren Hayde (SK)
Girls U-15 Walk 1 iaabel Morgan (SS) 2 Ruth Heary (WAC) 3 Hannah cawley (WAC)
Senior 1500m: 1 Maria Griffin (SJ) 2 Rachel Butler (SS) 3 Anne Doyle (G)
Relays(4x200m)
Girls U-10 1 KCH 2 Carrick on Suir 3 St Josephs;
Boys U-10: 1 KCH 2 Waterford AC 3 Tramore AC;
Girls  U-12: 1 Thomastown 2 St Laurence O Toole 3 An Ghaeltacht;
Boys u-12: 1 Waterford AC 2 St Josephs 3 Waterford AC;
Girls U-14: 1 St Laurence O Toole 2 Carrick on Suir 3 St Senans;
Boys U-14: 1 Carrick on Suir 2 Waterford AC 3 St Josephs;
Girls U-16: 1 Carrick on Suir 2 St Laurence O Toole 3 Waterford AC

IMG_7351

Comments are closed.