Co Track and Field Sun May 12th: Track Results

Track
Girls’ U-8 60m 1 Caoimhe Phelan (KCH) 2 Blaithin Holden (STY) 3 Ava o Grady (KCH)
Boys’ U-8 60m 1 Leo McKiernan (STY) 2 Ben Wallis (SS) 3 Cian Farrell (TT)
Girls’ U-9 60m 1 Ella Cusack (G) 2 Libby Murphy (SS) 3 Caitlin Mullally (SJ)
Boys’ U-9 60m 1 Kielan Walsh (SS) 2 Aideen keogh (SJ) 3 Aileen lawlor (SJ)
Girls’ U-10  60m 1 Rachel Leahy (KCH) 2 Saoirse Allen (SS) 3 Caoimhe Carroll (KCH)
Boys’ U-10  60m 1 Evan O Toole (SJ) 2 Cian Dunne (KCH) 3 Cian Farrell (KCH)
Girls’ U-11 60m 1 Aine Kirwan (TT) 2 Sophie Mullally (SJ) 3 Anna Cass (TT)
Boys’ U-11 60m 1 Jordan Knight (TT) 2 Cathal Beirne (SJ) 3 Darragh Whelan (KCH)
Girls’ U-8 200m 1 Caoimhe Phelan (SS) 2 Blaithin Holden (STY) 3 mairead Mullally (SJ)
Boys’ U-8 200m 1 Leo McKiernan (STY) 2 Ben Wallis (SS) 3 Billy Fitzpatrick (KCH)
Girls’ U-9 200m 1 libby Murphy (SS) 2 Maria O keefe (TT) 3 Ella Cusack (G)
Boys’ U-9 200m 1 David Williams (SS) 2 AIdan Kehoe (SJ) 3 Cian Walsh (SS)
Girls’ U-10 200m 1 Saoirse Allen (SS) 2 Emma Manogue (KCH) 3 Aoife redmond (SS)
Boys’ U-10 200m 1 Thomas Mullally (SJ) 3 Evan O Toole  (SJ) 3 Billy Power (TT)
Girls’ U-11 200m 1 Aine Kirwan (TT) 2 Sophie Mullally (SJ) 3 Eve O Dwyer (G)
Boys’ U-11 200m 1 Jordan Knight (TT) 2 Cathal Beirne (SJ) 3 Jack Murphy (CC)
Boys’ U-12 200m 1 Rory O Connor (SJ) 2 Gavin Manning (G) 3 Jack Mullally (SJ)
Boys’ U-13 200m 1 jack Elliott (SJ) 2 Sam Sutton (SJ) 3 Darragh maher (KCH)
Boys’ U-14 200m 1 Adam Fitzpatrick (KCH) 2 Aaron Donnelly (SS) 3  Ritchie Murphy (SJ)
Boys’ U-15 200m 1 Luke fitzpatrick (KCH) 2 Ben Sutton (SJ) 3 Ryan Poyntz (KCH)
Boys’ U-16 200m 1 Eamon Fennely (KCH) 2 Math Pieterzkyowski (SK) 3 Jonathon Crowley (SS)
Boys’ U-17 200m 1 Callan Byrne (KCH) 2 Aaron barron (KCH) 3 Paul Manning (SJ)
Boys’ U-18/19 200m 1 Aaron Fenlon (SJ) 2 kevin Murphy (KCH)
Girls’ U-12 80m 1 Jennifer Leahy (KCH) 2 Ciara O keefe (TT) 3 Orla O Keefe (TT)
Girls’ U-13 80m 1 Alice Monaghan (SS) 2 Rachel kelly (KCH) 3 Emily Taylor (TT)
Girls’ U-14  80m 1 Ciara Deeley (KCH) 2 Katie Murphy (SS) 3 Lorna Monaghan (SS)
Girls’ U-15 100m 1 Maeve Shaw (KCH) 2Aisling Morrissey (KCH) 3 Sarah lawlor (SJ)
Girls’ U-16 100m 1 Mia Griffin (SJ) 2 Aisling McDonagh (KCH)
Girls’ U-17 100m 1 Sophie Becker (SJ) 2 Emer O Donoghue (KCH)
Girls’ U-18/19 100m 1 Shannen Dawkins (SJ) 2  Cliona Quirke (BR) 3 Aoife Cody (BR)
Boys’ U-11 500m 1 Jordan Knight (TT) 2 Cathal Beirne (SJ) 3 Jack Murphy (CC)
Girls’ U-12 500m 1 Ciara O Keefe (TT0 2 jennifer Leahy (KCH) 3 Tara Ramaswamey (SS)
Girls’ U-13 500m 1 Hannah Kelly (KCH) 2 Rachel kelly (KCH) 3 Aoife Allen (SS)
Girls’ U-14 500m 1 Katie Murphy (SS) 2 Laoise Murray (KCH) 3 Hannah Murphy (CC)
Boys’ U-12 800m 1 Rory O Connor (SJ) 2 Gavin Manning (G) 3 Jack Mullally (SJ)
Boys’ U-13 800m 1 Conor Clarke (CC) 2 Darragh Maher (KCH) 3 Luke Whelan (KCH)
Boys’ U-14 800m 1 Adam Fitzpatrick 2 Aaron Donnelly (SS) 3 Colm Murphy (KCH)
Boys’ U-15 800m 1 Luke Fitzpatrick (KCH) 2 David O Connor (SJ) 3 John Nolan (KCH)
Boys’ U-16 800m 1 Jonathon Crowley (SS)2 Eamon Fennelly (KCH) 3 Tommy Bric (G)
Boys’ U-17 800m 1 JJ Kelly (BR) 2 Craig Byrne (KCH)
Boys’ U-18/19 800m 1 Aaron Fenlon (SJ) 2 Andrew Dowd (SJ)
Girls’ U18/19 300m 1 Aoife Coady (BR)
Girls’ U-14 Walk 1 Molly O Shea (SS) 2 Sinead O Keefe (TT) 3 Lizzy Buckley (TT)
Boys’ U-14 Walk 1 Nicky Connoly (CC) 2 Thomas Sheridan (SS) 3 Colm Murphy (KCH)
Girls’ U-15 Walk 1 Isabel Morgan (SS) 2 Aoife McDonald (SJ)
4x100m Relays
Girls’ U-10 1 KCH 2 KCH 3 St Senans
Boys’ U-10 1 KCH 2 St Josephs 3 St Senans
Girls’ U-12 1 Thomastown 2 St Josephs 3 St Senans
Boys’ U-12 1 St Josephs 2 St Senans 3 Castlecomer
Girls’ U-14 1 KCH 2 St Senans 3 St Senans
Boys’ U-14 1 KCH 2 St Senans
Girls’ U-16 1 KCH 2 St Senans
Boys’ U-16 1 KCH 2 KCH

 

Comments are closed.

%d bloggers like this: