County Track and Field Sunday May 12th: Field Results

Field
Girls’ U-12 High Jump: 1 Kym Jolly (SS) 2 Jennifer McGee (KCH) 3 Allanna O Neill (KCH);
Girls’ U-13 High Jump: 1 Rachel Kelly (KCH) 2 Hannah Kelly (KCH) Emily Taylor (TT);
Girls’U-10 Shot Putt: 1 Victoria Lupton (SK) 2 Niamh O Keefe (SS) 3 Amelie Bolger (CC);
Girls’U-11 Shot Putt:  1 Katie Hynes (KCH)  2 Eadoin Coady (BR)  3 Aine Kirwan (TT)
Girls’U-12 Shot Putt: 1 Shauna Coady (BR) 2 Ciara O keefe (TT) 3 Kate Cullen (BR);
Girls’U-13 Shot Putt: 1 Therese Kelly (BR) 2 Rachel Kelly (KCH) 3 Hannah Kelly (KCH);
Girls’U-14 Shot Putt: 1 Dearbhal O Keefe (TT) 2 Saoirse Delaney (SS) 3 Grainne Kelly (BR);
Girls’U-15 Shot Putt: 1 Sinead McEvoy (SS) 2 Sinead Touhy (KCH) 3 Shannon Treacy (SS);
Girls’U-16  Shot Putt: 1 Aoife Naddy (G) 2 Aisling McDonagh (KCH) 3 Ailish O Shea (TT);
Girls’U-17 Shot Putt: 1 Eimear O Donohue (KCH) 2 Ciara Tracey (KCH);
Girls’ U 18/19 Shot Putt: 1 Cliona Quirke (BR) 2 Grainne Kenny (BR) 3 Niamh O Shea (TT);
Boys’ U-10 Turbo Jav: 1 Thomas Comerford (TT) 2 Kian Dunne (KCH) 3 Evan O Toole (SJ);
Boys’ U-11 Turbo Jav: 1 Oisin Kelly (BR) 2 Liam Doyle (CC) 3 Darragh Mahon (G);
Boys’ U-12 Turbo Jav: 1 Tom Cullen (NV) 2 Jamie Power  (SJ) 3 Michael Dermody (SK);
Boys’ U-13 Javelin: 1 Nicky Connolly (CC) 2 Lee Treacy (SS) 3 Daragh McDonald  (SJ);
Boys’ U-14 Javelin: 1 Declan Buggy (CC) 2 Michael Power (TT) 3 Ciaran Maher (G);
Boys’ U-15 Javelin: 1 Ross Connoly (CC) 2 Darragh Raggett (KCH) 3 Math Cullen (BR);
Boys’ U-16  Javelin: 1 Jack Manning (KCH) 2 Adam Kelly (BR) 3 Ciaran Coady (BR);
Boys’ U-17  Javelin: 1 Donagh Mahon (G) 2 JJ Kelly (BR) 3 Craig Byrne (KCH);
Boys’ U-18/19 Javelin: 1 Aaron Fenlon (SJ) 2 Brendan Hyland (KCH) 3 Andrew Dowd (CC);
Boys’ U-10 Long Jump: 1 Mateuz Balcyer (KCH) 2 Thomas Mullally (G) 3 Thomas Comerford (TT);
Boys’ U-11 Long Jump: 1 Jordan Knight (TT) 2 Cathal Beirne (SJ) 3 Brogan McAvinney (G);
Boys’ U-12  Long Jump: 1 Peter Dunne (G) 2 David Holland (G) 3 Cian Kavanagh (SS);
Boys’ U-13 Long Jump: 1 Lee Tracey (SS) 2 Rory McGabhann (KCH) 3 Conor Clarke (CC);
Boys’ U-14  Long Jump: 1 Tom Sheridan (SS) 2 Michael Power (TT) 3 James Buggy (CC);
Boys’ U-15  Long Jump: 1 Ben Sutton (SJ) 2 Ryan Poyntz (KCH) 3 Dermot Coffey (KCH);
Boys’ U-16 Long Jump: 1Math Pieterzykowski (SK) 2 Shane Power (SJ) 3  Ben Guilfoyle  (SK);
Boys’ U-17  Long Jump: 1 Donagh Mahon  (G) 2 JJ Kelly (BR) 3 Craig Byrne (KCH);
Boys’ U-18/19  Long Jump: 1 Aaron Fenlon (SJ) 2 Andrew Dowd (CC) 3 Matthew Cassin (G);

Comments are closed.

%d bloggers like this: