County Track and Field Friday 23rd May Round 3 Results

 

Girls’ U-8 200m: 1 Lelia Mahon (G), 2 Caoimhe Power (TT), 3 Laura Leahy (KCH); Boys’ U-8 200m: 1 Bobby Brennan (CC), 2 Liam O Dwyer (G), 3 Albi Paul (G);
Girls U-9 200m: 1 Juliette Evans (SS), 2 Caoimhe Phelan (SS), 3 Blaithin Holden (STY); Boys’ U-9 200m: 1 Ben Wallis (SS), 2 Cian Farrell (TT), 3 Shane Morrissey (SS);
Girls’ U-10 200m: 1 Kate O Neill (CC), 2 Libby Murphy (SS), 3 Molly O Dornan (CC); Boys U-10 300m: 1 David Williams (SS), 2 Daragh Carpenter (G), 3 Noah Scully (G);
Girls U-11 300m: 1 Saoirse Allen (SS), 2 Rachel Leahy (KCH), 3 Rachel Whelan (KCH); Boys U-11 300m: 1 Jack Alymer (KCH), 2 Cian Farrell (KCH), 3 Billy Power (TT);
Boys’ U18/19 Shot Putt: 1 JJ Kelly (BR), 2 Aaron Fenlon (SJ);
Boys’ U-17 Shot Putt: 1 Ciaran Cody (BR), 2 Adam Kelly (BR);
Girls’ U-12 Hurdles: 1 Sarah O Donnell (G), 2 Aine Kirwan (TT), 3 Eve O Dwyer (G); Boys’ U-12 Hurdles: 1 Jordan Knight (TT), 2 Darragh Mahon (G), 3 Stephen Neville (TT);
Girls’ U-13 Hurdles: 1 Jennifer leahy (KCH), 2 Dearbhla O Reilly (TT), 3 Lauren McCormack (G); Boys’ U-13 Hurdles: 1 Sean O Dornan (CC), 2 Gavin Manning (G), 3 Finn Vogelaar (SS);
Girls’ U-14 Hurdles: 1 Rachel Kelly (KCH), 2 Hannah Kelly (KCH), 3 Sinead O Keefe (TT); Boys’ U-14 Hurdles: 1 Rory MacGabhann (KCH), 2 Zac Denieffe (G), 3 James Kearney (KCH);
Girls’ U-15 Hurdles: 1 Aoife Moore (G); Boys’ U-15 Hurdles: 1 Eoin Maher (SS), 2 James Buggy (CC);
Boys’ U-16 Hurdles: 1 Darragh Roberts (KCH), 2 Billy Delahunty (SS);
Girls’ U-17 Hurdles: 1 Allama Counihan (KCH), 2 Ailis O Shea (TT);
Boys’ U-15 Shot Putt: 1 David Murphy (G), 2 Christian Pawkosksi (KCH), 3 Liam Kenny (BR);
Girls U-15 Discus: 1 Emma Kelly (Br), 2 Grainne Kelly (BR);
Boys’ U-16 Shot Putt: 1 Patrick Darcy (BR), 2 Matt Cullen (BR), 3 James O Neill (G);
Boys’ U-14 Triple Jump: 1 Rory MacGabhann (KCH); 2 Nicky Connolly (CC), 3 Thomas Moloney (G);
Girls’ U14 Discus: 1 Terese Kelly (BR), 2 Rachel Kelly (KCH), 3 Hannah Kelly (KCH);
Girls’ U-16 Discus: 1 Tara Callaghan (KCH);
Girls’ U-17 Discus: 1 Rachel Bolger (BR), 2 Ailis O Shea (TT), 3 Aoife Naddy (G);
Boys’ U-15 Triple Jump: 1 James Buggy (CC);
Boys’ U-13 Shot Putt: 1 Ciaran Kehoe (BR), 2 Tom Holden (TT), 3 Liam Healy (KCH);
Girls U-12 300m: 1 Aine Kirwan (TT), 2 Eve O Dwyer (G), 3 Aine McDonald (SJ); Boys U-12 300m: 1 Jordan Knight (TT), 1 Cathal Beirne (SJ), 2 Oisin Kelly (BR);
Girls’ U-13 300m: 1 Jennifer Leahy (KCH), 2 Orla O Keefe (TT), 3 Chloe Mullally (SJ); Boys U-13 300m: 1 Cathal Kearney (KCH), 2 Gavin Manning (G), 3 Tom Holden (TT);
Boys’ u-10 Shot Putt: 1 David Holden (TT), 2 Donal Kealy (CC), 3 Calum Morrison (CC);
Boys’ U-11 Shot Putt: 1 Mark Wallis (SS), 2 Thomas Comerford (TT), 3 Robert Kelly (G);
Boys’ U-14 Shot Putt: 1 Zac Denieffe (G), 2 Reece Anderson (TT), 3 Nicky Connoly (CC);
Boys’ U18/19 Triple Jump: 1 Aaron Fenlon (SJ), 2 JJ Kelly (BR), 3 Cormac Buggy (G);
Boys’ U-16 Triple Jump: 1 James O Neill (G), 2 Darragh Roberts (KCH), 3 Matt Cullen (BR);
Boys’ U-17 Triple Jump: 1 Ciaran Coady (BR);
Boys’ U-12 Shot Putt: 1 Oisin Kelly (BR), 2 Jordan Knight (TT), 3 Padraig Lennon (STY);
Girls’ U-14 1500m: 1 Hannah Kelly (KCH), 2 Aine Phelan (SS), 3 Aoife Allen (SS); Boys’ U-14 1500m: 1 James Kearney (KCH), 2 Darragh Flynn (KCH), 3 William Wallis (SS);
Boys’ U-15 1500m: 1 Adam Fitzpatrick (KCH), 2 Aaron Donnelly (SS), 3 Eoin Maher (SS)
Girls’ U-16 1500m: 1 Anne Marie Maloney (SS); Boys’ U-16 1500m: 1 Luke Fitzpatrick (KCH), 2 Billy Delahunty (KCH), 3 John Nolan (KCH)
Girls’ U-17 1500m: 1 Ailis O Shea (TT); Boys’ U-17 1500m: 1 Tommy Bric (G);
Girls’ U18/19 1500m: 1 Aoibhe Richardson (KCH), 2 Lauren Dermody (CC), 3 Olga Cantwell (KCH); Boys’ U-18/19 1500m: 1 Luke O Connor (KCH);
Girls’ U-15 4x400m: 1 Castlecomer (CC);
Junior Women High Jump: 1 Sinead McDonagh (KCH), 2 Catriona Twohey (KCH), 3 Aoife Naddy (G); Junior Men High Jump: 1 JJ Kelly (BR), 2 Brendan Hyland (KCH), 3 Aaron Fenlon (SJ)
Junior Women 400m: 1 Anna Sheehan (KCH);
Junior Women Javelin: 1 Catriona Twoomey (KCH), 1 Sinead McDonagh (KCH);
Junior Men Javelin: 1 Brendan Hyland (KCH), 2 JJ Kelly (BR)
Senior Women 400m: 1 Louise Holmes (KCH), 2 Verena Fenlon (SJ), 3 Maggie Helen O Connor (SJ);
Senior Women Javelin: 1 Verena Fenlon (SJ), 2 Anita Barry (SJ); Senior Men Javelin: 1 Larry Holden (TT), 2 Eoin Power (SJ), 3 Tom McDonald (SJ);
Senior Women High Jump: 1 Verena Fenlon (SJ); Senior Men High Jump: 1 Eoin Power (SJ), 2 Pat Power (SJ);
Senior Men 400m: 1 Eoin Muldowney (CC), 2 Eoin Power (SJ)
Senior Women 3000m: 1 Niamh Richardson (KCH), 2 Anne marie O Grady (KCH), 3 Anita Barry (SJ),
Women O-30 3000m: 1 Catriona Corr (KCH), 2 Verena Fenlon (SJ), 2 Mag Helen O Connor (SJ);
Teams: 1 KCH, 2 St Josephs
Junior Men 3000m: 1 Cormac Buggy (G), 2 Tom O Keefe (KCH), 3 James Power (TT); Senior men 3000m: 1 Sean Power (TT), 2 Eoin Molloy (KCH), 3 Luke Morgan (SS); Masters men 3000m: 1 Paul Moran (KCH), 2 Phillip Fennelly (TT), 3 Bill Carroll (TT);
Teams: 1 KCH, 2 Thomastown, 3 Gowran, 4 St Josephs;

 

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: