Leinster Juvenile T and F: Kilkenny Club  Results (Pairs, U-12, U-13 and Teams)

Pairs Results (June 7th)

Girls” U-9 300m: 2 Caoimhe Phelan and Juliette Evans (SS);

Boys U-9 Turbo Javelin: 2 Cian Farrell and Noah Manogue (TT);

Girls U-10 60m:3 Marita Kennedy & Áine Purcell  (SJ);

Girls U-11 60m: 1 Fiona Dillon and Katie Taylor (TT);  2 Áine Ryan & Erin Foley (SJ);

Girls U-11 600m: 1 Fiona Dillon and Emma Manogue (TT);

Girls’ U-11 Turbo Javelin: 2 Erin Foley & Aoife Byrne (SJ);

Girls’ U-11 Long Jump: 1 Katie Taylor and ava Shefflin (TT)

Boys’ U-11: Long Jump: 1 Michael Ragget and jack Aylmer (KCH), 2 Cillian Dunne and Charlie Mullins (G);

Boys’ U-11 600m: 4 Cian Farrell and Jack Alymer (KCH);

Boys’ U-11 60m: 5 Michael Ragget and Cian Farrell;

 

Intercounty Relay results

Girls U-11 Intercounty Relays: 1 Kilkenny

Boys U-11 intercounty Relays: 3 Kilkenny;

Boys U-12 Intercounty Relays: 3 Kilkenny;

Girls U-13 Intercounty Relays: 4 Kilkenny

 

U-12 and U-13 Individual Results

Girls U-12 600m: 1 Aine Kirwan (TT) with a championship record;

Girls’ U-12 High Jump: 1 Aine Kirwan (TT), 4 Isobelle Ryan (TT);

Girls’ U-12 Shot Putt: 4 Kelsey Kehoe (SJ)

Boys’ U-12 Shot Putt: 3 Oisin Kelly (BR);

Boys U-12 60m: 3 Jordan Knight (TT);

Boys u-12 60m Hurdles: 1 Jordan Knight (TT);

Girls U-13 600m: 2 Orla O Keefe (TT);

Boys’ U-13 Shot Putt: 3 Kieran O Neill (G);

Girls’ U-13 Long Jump: 3  Jennifer Leahy (KCH)

Leinster Juvenile Teams  (June 2nd)

Results

Boys’ U-9:  1 KCH (Brian Moore, Sean Young, Daniel Ring, Edmund Lauhoff).

Boys’ U- 10: 3 KCH ( Tom Greene, Billy Fitzpatrick, Ned Langton, Harry Boyle), 7 Thomastown (Oisin O’Reilly, David Holden, Ivan Bolger, Cian Farrell)

Girls’ U-10: 6 KCH (Orla Kenny, Orla O Grady, Becky Peters, Isabel Roberts), 7 Thomastown (Marie O’Keeffe, Cliona Ryan, Tara Fenlon,  Niamh Galway )

Boys’ U-11:  2 KCH (Mikey Raggett, Jack Aylmer, Conor Kavanagh, Eoin Deely).

Girls’ U-11:  1 Thomastown (Katie Taylor, Fiona Dillon, Ava Sheflin, Orla Walsh), 2 KCH (Rachel Leahy, Emma Shortall, Caoimhe Carroll, Tara Mc Guire).

Girls U-12:  4 Thomastown(Aine Kirwan , Anna Cass , Isabelle Ryan , Sinead Galway );

Boys U-12: 4 Thomastown (Jordan Knight, Stephen Neville, Thomas Comerford, Billy Power)

Girls’ U-13:1 Thomastown (Ciara O’Keeffe , Orla O’Keeffe ,
Ellen Ryan,  Dearbhla O’Reilly ) 2 KCH ( Jennifer Leahy, Lizzie Mc Gee, Emma Poyntz, Alannah O Neill)

Girls U- 15: KCH: Leah Raggett, Ciara Deely, Martyna Balcer, Ella Richardson;

 

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: