Co Track and Field: Sun 5th May: Track Results

Track Results        
Girls’ U-15 250 Hurdles 1 Maeve Delaney (CC)      
Boys’ U-15 250 Hurdles 1 Luke Fitzpatrick (KCH) 2 Daragh Roberts (KCH) 3 James O Neill (G)  
Girls’ U-16 250 Hurdles 1 Aoibhe O Shea (KCH) 2 Christine O Donnell (G)    
Boys’ U-16 250 Hurdles 1 Jonathon Crowley (SS) 2 Shane Power (SJ) 3 Sean Buggy (CC)  
Girls’ U-17 300 Hurdles        
Boys’ U-17 300 Hurdles 1 Donagh Mahon (G) 2 Phillip O Donnell (G) 3 Aaron Barron (KCH)  
Girls’ U-18/19 300 Hurdles 1 Shannen Dawkins (SJ) 2 Sinead McDonagh (KCH)    
Boys’ U-18/19 300 Hurdles 1 Aaaron Fenlon (SJ) 2 Matthew Cassin (G)    
         
Girls’ U-8 80m 1 Caitlin Mullally (SJ) 2 Blaithin Holden (STY) 3 Orla Kirwan (TT)  
Boys’ U-8 80m 1 Leo McKiernan (STY) 2 Cian Farrell (TT) 3 Sean Young (KCH) 4 Conor Kelly (TT)
Girls’ U-9 80m 1 Libby Murphy (SS) 2 orla Kenny (KCH) 3 Maria O Keefe (TT) 4 Molly O Dornan (CC)
Boys’ U-9 80m 1 David Williams (SS) 2 David Holden (TT) 3 Calum Ryan (SS) 4 Kielan Roche (SS)
Girls’ U-10 80m 1 Saoirse Allen (SS) 2 Caoimhe Carroll (KCH) 3 Rachel Leahy (KCH) 4 Katie Taylor (TT)
Boys’ U-10 80m 1 Evan  O Toole (SJ) 2 James Walsh (SS) 3 Cian Farrell (KCH) 4 Thomas comerford (TT)
Girls’ U-11 80m 1 Aine Kirwan (TT) 2 Sophie Mullally (SJ) 3 Mary Clare O Dwyer (SJ) 4 Niamh O Connor (SJ)
Boys’ U-11 80m 1 Jordan Knight (TT) 2 Cathal Byrne (SJ) 3 Zac Behamond (TT) 4 Darragh Whelan (KCH)
         
Girls’ U -12 200m 1 Jennifer Leahy (KCH) 2 Ciara O Keefe (TT) 3 Chloe Mullally (SJ)  
Girls U-13 200m 1 Rachel kelly (KCH) 2 Hannah Kelly (KCH) 3 Alice Monahan (SS)  
Girls’ u -14 200m 1 Ciara Deeley (KCH) 2 Katie Murphy (SS) 3 Leah Ragget (KCH)  
Girls’ U-15 200m 1 Sinead Touhy (KCH) 2 Keeva O Brien (KCH) 3 Sarah Lawlor (SJ)  
Girls U-16 200m 1 Clara Kennedy (SJ) 2 Aoibhe O Shea (KCH) 3 Aoife Naddy (G)  
Girls U-17 200m 1 Eimear McMullen (KCH) 2 Eimear o Donohue (KCH) 3 Olga cantwell (KCH)  
Girls’ U-18/19 200m 1 Shannen Dawkins (SJ) 2 Mgt Caldbeck (KCH) 3  Sarah kate Lacey (KCH)  
         
 100m 1 Adam Fitzpatrick (KCH) 2 Michael Power (TT) 3 Eamon mahon (G)  
Boys’ U-15 100m 1 Luke Fitzpatrick (KCH) 2 Dylan Drennan Smyth (KCH) 3 Ben Sutton (SJ)  
Boys’ U-16 100m 1 jack manning (KCH) 2 Eamon Fennely (KCH) 3 Mateuz Pieterzykowski (SK)
Boys’ U-17 100m 1 Callan Byrne (KCH) 2 Aaron Barron (KCH) 3  Paul Manning (SJ)  
Boys’ U-18/19 100m 1 aaron Fenlon (SJ) 2 Leon Gordon (G)    
         
Girls’ U-9 300m 1 Libby Murphy (SS) 2 Marie O Keefe (TT) 3 Molly O Dornan (CC)  
Boys’ U-9 300m 1 David Williams (SS) 2 Callum Regan (SS) 3 Aidan Kehoe (SJ)  
Girls’ U-10 300m 1 Saoirse Allen (SS) 2 Fiona Dillon (KCH) 3 Emma Manogue (KCH)  
Boys’ U-10 300m 1 Cian Farrell (KCH) 2 Robbie Cord (KCH) 3 Tomas Mullaly (SJ)  
Girls’ U-11 300m 1 Aine Kirwan (TT) 2 Marie Claire O Dwyer (SJ) 3 Sophie Mullaly (SJ)  
Boys’ U-11  300m 1 Jordan Knight (TT) 2 Zac Bayhannond (TT) 3 Cathal Byrne (SJ)  
         
Boys’ U-12 500m 1 Cillian Griffin (SJ) 2 Gavin manning (G) 3 Ian Byrne (SJ)  
Boys’ U-13 500m 1 Jack Elliot (SJ) 2 Oisin Griffin (SJ) 3 Conor Clarke (CC)  
Boys’ U-14 500m 1 Adam Fitzpatrick (KCH) 2 Colm Murphy (KCH) 3 Richie Murphy (SJ)  
         
Girls’ U-12 800m 1 Ciara o keefe (TT) 2 Tara Ramaswamy (SS) 3 Chloe Mullally (SJ)  
Girls’ U-13 800m 1 Hannah kelly (KCH) 2 Aoife Allen (SS) 3 Aine Phelan (SS)  
Girls’ U-14 800m 1 Ella Richardson  KCH) 2 Hannah Murphy (CC) 3 Caoimhe Kelly (TT)  
Girls’ U-15 800m 1 Annie O Connor (KCH) 2 Jennifer O keefe (KCH) 3 AM moloney (SS)  
Girls’ U-16 800m 1 Aoibhe O Shea (KCH) 2 Grace Richardson (KCH) 3 Mia Griffin (SJ)  
Girls’ U-17 800m 1 Lauren dermody (CC)      
Girls’ U-18/19 800m 1 Anna Sheehan (KCH) 2 Aoibhe Richardson (KCH) 3 Sinead Whelan (TT)  
         
Girls’ u-16 Walk 1 Ailis O Shea (TT)      
Girls’ uU-17 Walk        
Boys’ U-15 Walk 1 Patrick Darcy (BR)      
Boys’ U-16 Walk 1 Jonathon Crowley (SS) 2 Peter Mullen (KCH)    
Boys’ U-17 Walk 1 Alan Mooney (KCH)      
Boys’ U- 18/19 Walk 1 Nicholas Dunphy (KCH)      
Girls’ U-18/19 Walk 1 Ruth Carey (KCH) 2 Margaret Caldbeck (KCH) 3 Sinead McDonagh (KCH)  
         
Boys’ U-15 400m 1 Luke Fitzpatrick 9KCH) 2 Darragh Roberts (KCH) 3 John Nolan (KCH)  
Boys’ U-16 400m 1 Eamon Fennely (KCH) 2 Jonathon Crowley (KCH) 3 Matheuz Pieterzykwoski (SK)
Boys’ U-17 400m 1 aaron barron (KCH) 2 JJ Kelly (BR) 3 Peter Lynch (KCH)  
Boys’ U-18/19 400m 1 Aaron Fenlon (SJ) 2 Tom keane (G) 3 Leon Gordon (KCH)  
         
4x100m relays        
Girls’ U-11        
Boys’ U-11 1 St Senans 2 St Josephs 3 Thomastown  
Girls’ U-13 1 KCH A 2 Thomastown 3 St Senans  
Boys’ U-13 1 St Josephs 2 St Senans 3 KCH  
Girls’ U-15 1 KCH 2 St Senans 3 Thomastown  
Boys’ U-15 1 KCH 2 KCH    
Girls’ U-17 1 KCH      
Boys’ U-17 1 KCH 2 KCH 3 Gowran  
Girls’ U18/19 1 KCH      
Boys’ U-18/19 1 Gowran      

Comments are closed.