Leinster Juvenile Track and Field Championships (U-14/19): Kilkenny athletes

 

Relays (4x100m) : Girls’ U-17:  2 KCH ( M Balcer, A McEvoy, I Shine, L Raggett);  Girls’ U-18: 1 KCH (M Balcer, L Raggett, C Deely, K O Brien);

Hurdles; Girls’ U-15 80m: 5 Sophie Jackman (SS); Girls’ U-15 250m: 1 Jennifer Leahy (KCH), Girls’ U-17 100m: 1 Ciara Deeley (KCH); Girls’ U-17 300m: 1 Ciara Deeley (KCH);

100m: Girls’ U-17: 1 Leah Raggett (KCH); Boys’ U-17: 1 David Murphy (G), Boy’s U-19: 1 Jack Manning (KCH);

200m: Girls’ U-17: 3 Leah Raggett (KCH); Boys’ U-17: 1 David Murphy (G); Boys’ U-19: 1 Jack Manning (KCH);

400m: Girls’ U-18: 3 Annie O Connor (KCH);

800m: Girls’ U-15: 5 Tara Ramasawmy (SS)’ Boys’ U-15: 3 Will Fox (CC); Girls’ U-16: 8 Issey Shine (KCH); Girls’ U-18: 3 Annie O Connor (KCH), Girls’ U-19: 1 Niamh McMullan (KCH);  Boys’ U-19: 4 Jonathan Crowley (SS);

1500m: Girls’ U-15: 2 Tara Ramasawmy (SS)Boys’ U-15: 3 Will Fox (CC); Girls’ U-16: 3 Annie McEvoy (KCH), 8 Aoife Allen (SS); Boys’ U-16: 1 Shay McEvoy (KCH), 4 Kevin Burns (KCH), 8 Luke Whelan (KCH);

2000m Steeplechase: 1 Aaron Donnelly (SS);

3000m: Girls’ U-16: 1 Annie McEvoy (KCH); Boys’ U-16: 1 Shay McEvoy (KCH), 2 James  Kearney (KCH);

Walks: Girls’ U-14: 3 Robyn Denieffe (G), Boys’ U-16: 1 Nicky Connolly (CC), 3 Eddie Gittens (G);

Shot Putt: Boys’ U-14: 3 Niall Volegaar (SS)Girls’ U-16: 1 Hannah Kelly (KCH), 3 Rachel Kelly KCH); Boys’ U-18: 1 James O Neill (G), 3 Patrick Darcy (BR), 4 Matthew Cullen (BR); Boys’ U-19: 2 Jack Manning (KCH);

Javelin: Boys’ U-15: 3 Ciaran Kehoe (BR); Girls’ U-16: 2 Hannah Kelly (KCH); Girls’ U-17: 4 Martyna Balcer (KCH); Boys’ U-18: 4 Matthew Cullen (BR);

Hammer: Girls’ U-14: 1 Eadoin Coady (BR); Girls’ U-15: 1 Katie Cullen (BR); Girls’ U-16: 2 Therese Kelly (BR), 4 Darcy Hutchinson (BR); Boys’ U-16: 1 Zack Denieffe (G);  Girls’ U-17: 5 Emma Kelly (BR); Boys’ U-18: 2 Patrick Darcy (BR), 3 Matthew Cullen (BR);

Discus: Girls’ U-14: 2 Eadoin Coady (BR); Girls’ U-15: 4 Katie Cullen (BR);  Boys’ U-15: 5 Ciaran Kehoe (BR); Girls’ U-16: 1 Rachel Kelly (KCH), 3 Therese Kelly (BR); Girls’ U-17: 4 Emma Kelly (BR); Boys’ U-18: 3 Patrick Darcy (BR), 4 Matthew Cullen (BR); Boys’ U-19: 2 Adam Kelly (BR);

High Jump: Girls’ U-14: 3 Eve O Dwyer (G); Girls’ U-15: 4  Jennifer Leahy (KCH); Boys’ U-16  1 Rory MacGabhann (KCH); Girls’ U-17 : 2 Ciara Deeley (KCH); Boys’ U-17: 1 Thomas Sheridan (SS);

Long Jump: Boys’ U-14: 2 Eoin Kennedy (SJ), 3 Jordan Knight (TT); Boys’ U-16: 3 Rory MacGabhann (KCH); Girls’ U-18: 1 Sarah Lawlor (SJ), 2 Keeva O Brien (KCH);

Triple Jump: Boys’ U-16: 3 Rory MacGabhann; Boys’ U-18: 3 James O Neill (G)

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: